Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Vlhkost

Vlhkost :
Vlhkost zeminy,množství deště a vlhkost vzduchu (nebo relativní vlhkost) jsou velice důležité pro život v teráriu. Relativní vlhkost označuje procento obsahu vody ve vzduchu. Většina obytných místností,má asi 50 procentní relativní vlhkost. Maximum je 100%,neboli absolutní nasycenost vzduchu vodou. Zvířata mohou mít potíže při svlékání kůže,pokud je terárium příliš suché,v příliš vlhkých teráriích však mohou bujet plísně a houby a zvířata  mohou trpět vřídky a strupovitostí.
Relativní vlhkost se liší podle mikroklimatu. Nejvyšší je v poušti v noci. Hodnoty relativní vlhkosti (RV) pro jednotlivé typy terárií jsou uvedeny u popisů jednotlivých biotopů v této sekci. Nikdy nezvyšujte vlhkost snížením větrání,ale postřikováním vlažnou vodou,instalací vzduchového čerpadla do nádoby s vodou,vodopádem nebo zvlhčovačem vzduchu.
Domácí zvlhčovače vzduchu vytvářejí studené vodní páry pomocí ultrazvukových virací. Tuto páru je pak možno odvádět plastikovou trubicí do více terárií najednou. Trubice by měli mít mírný spád,aby nedocházelo k zachycování vody. Štěrbiny jimiž mohou výpary unikat,zalepte silikonovým lepidlem. Teplota nesmí klesat příliš prudce.
Obstarejte si pokud možno přístroj,který může zpracovat vodu z kohoutku a nepotřebuje demineralizovanou vodu.
Vlhkost zeminy je pro teráriu také důležitá.Řada živočichů ze suchých biotopů odpočívá ve vlhkých skrýších a vybírá si podobná místa pro kladení vajíček.Umístěte do terária malou krabici nebo nádobu s otvorem a naplňte ji vlhkým mechem rašeliníkem nebo pískem.

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně