Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Dekorace

 Dekorace :
Ať použijete jakýkoliv dekorační materiál vytvořte s jeho pomocí skrýše ,místa pro kladení vajíček a objekty ke šplhání.Skrýše do kterých se zvířata mohou schovat, musí mít alespoň dva východy.Musí se dát dobře vyčistit a nesmějí být v nejteplejší ani nejchladnější části terária. V teráriích pro množení živočichů nesmějí být kameny velké.Kdyby se pod ně zvířata podhrabala mohly by spadnout a rozdrtit je.
Dekorační materiál používáme pro zkrášlení terária,ale například také pro zakrytí přístrojů.Materiály samozřejmě nesmějí být toxické a musí být dostatečně pevné. Materiály popsané pro vytvoření zadních stěn se dají použít rozličným způsobem. Můžeme například nastříkat uretanovou pěnu do  stočeného drátěného pletiva,čímž vytvoříme napodobeninu kmene stromu.

Dřevo :
Je velice ozdobné a dá se použít nejrůznějšími způsoby.Můžete například ukotvit větve kolmo do betonového podloží. Dřevo které nasbíráte v lese má spoustu prasklin,děr a drsnou kůru a není proto příliš hygienické. Může způsobit parazitickou infekci.takové dřevo dezinfikujte bělidlem nebo impregnujte. Můžete ho i vypéci v troubě asi tak na 200-250 stupňů,po dobu 30 minut, nebo se můžete drobných nežádoucích obyvatel zmražením dřeva. Já dřevo a větve vypékám a důkladně ošetřuji mechanickým čistěním.
Vzdušné kořeny nebo tvrdé kořeny tropických stromů ve vlhku nehnijí,ale nejdříve je vyvařte ve slané vodě. Korková kůra se dá použít nejrůznějším způsobem a je odolná vůči vlhku. Dřevo vinných keřů,je velmi dekorativní díky své pokroucenosti a drsnému povrchu. Snadno na něm zakoření epifysy,ale také ve vlhku rychle hnije.. V pouštních teráriích vydrží kaktusy které jsou velmi dekorativní,ale cvrčci se v nich nemají kde schovat. Pro živočichy typu Gekona mohou být skvělou skrýší stojící bambusové výhonky.

 

Kameny a skalky :
jsou těžké a dají se využít různým způsobem,nesmějí však být příliš ostré. Živočichové trávící většinu času ve vodě nesnášejí vápenec nebo křídové horniny,neboť křída způsobuje tvrdost vody. Kameny musejí být pevně uchycené a nesmějí být tam,kde by mohly spadnout na zvíře v doupěti. Po přečtení předchozího pojednání o zadních stěnách již víte jak vyrobit umělou skálu a to je příkladně řešení pokud chcete používat nějaký skalní masiv.Já používám umělé skály poměrně často a přírodní horniny v mých teráriích prakticky nenajdete.
Mimochodem ve specializovaných obchodech se dnes již také dají koupit skrýše hotové,které mají mnohostranné využití. Jde jen o to jak ekonomicky silní jste a jakou máte představivost a manuální zručnost. Já si všechny tyto dekorativní doplňky vyrábím sám,ne proto že bych si je nemohl koupit, ale po konečné fázi doladění terária mám z výsledku mnohem větší radost.Je to ovšem na každém z vás jaký postup zvolíte. Mé vyjádření proto berte jako čisté doporučení a nic víc.

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně