Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Venkovní terárium

Venkovní terárium :
Pokud to teplota dovolí,je možné chovat želvy a ještěry ve venkovním teráriu. Ta se většinou vyrábějí z pletiva,nebo z průhledných plastikových desek,takže umožňují pronikání UVA a UVB záření. Venkovní terárium musí být zajištěno tak,aby jeho obyvatelé nemohli utéci a zvířata zvenčí,jako kočky,ptáci a myši,se nemohla dostat dovnitř.. Celé terárium pokryjte pletivem,abyste je chránili před ptáky a kočkami. K odrazení koček je také vhodný elektrický ohradník (2900 V a 3 W).  Podlahu udělejte z betonu ,aby se dovnitř nemohli dostat potkani,myši a krtci.Ujistěte se že ještěři a další obyvatelé nemohou uniknout po převislých větvích. Venkovní terárium potřebuje důkladné větrání,aby nedošlo k přehřátí. Umístěte terárium tak,aby slunce svítilo na jednu jeho část co nejdéle (minimálně však polovinu dne). Zaplavení zabráníte vybudováním kanalizace,nebo postavením terária na svahu. Zvířata nesmějí být v průvanu a musí mít vždy možnost najít místo s ideální teplotou,zajištěnou například bodovými světly z lisovaného skla nebo malým skleníčkem.
Postavte terárium tak aby byl vždy někde stín. Východy ze skrýší umístěte směrem na jihovýchod,aby ranní slunce mohlo zvířata zahřát. Snažte se zabránit tomu,aby si zvířata mohla poranit tlamu o pletivo.
Vhodnými subtropickými rostlinami do venkovního terária jsou například juka,stále zelený dub rodu Opuntia ,banány Musa basjoo nebo Musa japonova,bambus,cypřiš,fíkovník a palma Trachycarpus fortunei. Rostliny je třeba chránit před namrznutím. jako podklad mohou sloužit nejrůznější byliny a traviny,které jsou často i vynikajícím zdrojem potravy.
Zvířata musí mít zimní obydlí zabezpečené před mrazem. Řada evropských ještěrů dokáže přežít zimu v nádobách zakopaných do země a naplněných kamínky a písčitou zeminou. Mořské a sladkovodní želvy potřebují dostatečně hluboký rybníček,zatímco suchozemské želvy vyžadují vytápěnou skrýš,vyplněnou slámou. Tropická a subtropická zvířata musí trávit mnoho času vevnitř. Existují také přenosná venkovní terária,která je možno vynést ven za sluného počasí.

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně