Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Pouštní

Pouštní terárium :
tento typ terária musí obsahovat vysokou vrstvu písku nebo písčité zeminy.. POmocí kamenů a dřevěných kmínků,vybudujte nejrůznější skrýše a místa na šplhání. Skrýše zajišťují  úkryt před „nepřáteli“,místo kde se lze schovat před teplem i možnost snášet vajíčka. Teplota vzduchu přes den je minimálně 30 stupňů,vystupuje však až na 40-45 stupňů. tam kde dopadá světlo topných zářičů (reflektory a bodová svítidla z lisovaného skla),dosahuje teplota a ž 45-55 stupňů.
Další vytápění není nutné,protože pouštní živočichové se dokážou přizpůsobit teplotním extrémům. Instalujte nejméně jedno svítidlo pro každé zvíře. Protože tento typ terária vyžaduje důkladné větrání,bývá obtížné udržet zde stálou teplotu. V poušti bývá v noci často velmi chladno s teplotami okolo bodu mrazu,avšak není třeba terárium ochlazovat,neboť v doupatech pouštních živočichů (která mohou být až několik metrů hluboko) se udržuje teplota 15-25 stupňů.
Tuto teplotu zajistěte podlahovým topením. V noci vypněte všechny ostatní tepelné zdroje,aby teplo stoupalo z povrchu,což vyhovuje nočním zvířatům nebo těm,která se probouzejí za soumraku.
Pro zdraví,aktivitu a schopnost rozmnožování řady plazů je třeba dostatek světla. Pokud možno doplňte světelné zdroje ještě ultrafialovými zářivkami. Těchto podmínek lze dosáhnout také v otevřených teráriích a nádobách se střechou z akrylových desek. Chladu nebo přehřátí zamezíte termostatem,pomocí ventilátorů a větráků.
Rosu nahrazujte každé ráno a večer postřikováním. Zvířata někdy tuto vodu pijí a pomáhá jim při shazování kůže. Do postřikové vody je možno rozpustit vitamíny a minerály. Pouštní terárium by nemělo zůstat nikdy dlouho vlhké a voda by se měla úplně vypařit během několika hodin. Vždy zde však musí být mělká nádoba s čistou vodou.


http://www.oberbiermann.de/bartis/images/terrarium19305.jpg

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně