Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Pokojové terárium

 Pokojové terárium :
Někteří zanícení chovatelé chameleonů,velkých denních gekonů a varanů,poskytnou svým miláčkům celou místnost. Nechat však tato zvířata po delší dobu pobíhat volně po místnosti je z mého pohledu nezodpovědné. Zvířata se často podchladí,nemají dostatek potravy a dostávají se do většího nebezpečí nehod (například se někde chytí do pasti,chytí je kočka,spadnou ze schodů,nebo se přiskřípnou do otevírajících se dveří). pro vychytávání nadbytečného krmného hmyzu se do pokojových terárií často vypouštějí gekoni,ale většinou je ještě musíme dokrmovat.
Pokojové terárium musí mít oddělené dveře a příčku,takže když se dveře otevřou nesmí dojít k ohrožení a úrazu zvířete.Příčka musí být tak vysoká aby se přes ni zvíře nedostalo. například zeď pro želvy,nebo dveře sprchového koutu pro zvířata,která umějí šplhat. Zdi natřete venkovním vodovzdorným nátěrem a izolujte strop i zdi přístřešku. zajistěte dostatečné větrání a v létě nahraďte sklo na jih silným zinkovým pletivem. Zajistěte dostatečné tepelné záření a pokud je třeba a přídavné vytápění topnými ventilátory,ústřední topením nebo podlahovým vytápěním.
Vytvořte dostatek teplých míst,skrýší,míst ke šplhání,místo pro jídlo a pití. Cvrčky můžete dávat do nádoby s hladkými stěnami,odkud nemohou utéct. Pokud je však nebezpečí,že by plazi mohli do nádoby spadnout a nedostali by se ven,zavěste do nádoby větev pro únikový východ. Cvrčci vám stejně nakonec utečou,takže tímto opatřením nemůžete nic zkazit.

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně