Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Výroba terária

Něco pro inspiraci z mých starších terárií.
Přidávám současně s tímto popisem i fotografie z mých starých terárií pro vaši
případnou inspiraci.
Podotýkám,že tyto vnitřky mají za sebou již pár let plného užívání a drží jak Helvétská víra.
A co budeme potřebovat :
Tabule polystyrénu (za pár kaček v každém hobby obchodě nebo stavebninách).
Dále tavnou pistoli s lepidlem. Víte všichni předpokládám o čem mluvím za cca 100,-Kč u každé benzinové pumpy,nebo hobby obchodech.No a nakonec pytlík sádry a nějaký posypový materiál. Přesívaný písek a drobné kamínky například.

Postup stavby :
Interiér jako takový si musíte sami vymyslet.To bohužel jinak nejde a nebo případně okoukat v některém jiném teráriu.Hlavně se zaměřit na to,kde se bude co nacházet.Osvětlení,vyhřívání,misky s vodou a tak podobně. Ti zdatnější si můžou vše namalovat a rozměřit a musím konstatovat že to poměrně ulehčí práci.

Boční stěny a zadek polepíme deskami polystyrénu.Použijeme tavnou pistoli a ta to prokazatelně dobře přilepí na jakýkoliv materiál.Následně si nařežeme nožem kousky a modelujeme úkryty,zákoutí,podesty a podobně. Přemýšlíme tak aby se měli hadi možnost někam schovat.Vše lepíme k sobě pistolí až to bude vypadat přesně dle vašeho gusta.

Povrchovou úpravu polystyrénu dobře dotvoříte plynovým hořákem.Kde je potřeba ubrat na síle,či vytvořit prohlubeň tam používám plynový hořák. Polystyrén lehce ožehávám až do požadovaného tvaru.

Na závěr si rozděláme středně řídkou kaši ze sádry a vody. Vezmeme široký štětec a onu kaši natíráme postupně na vše polystyrénové.Jakmile máme natřený kousek,vezmeme posypový materiál (písek,kamínky co jen je vám libo) a na sádru to v slabé vrstvě nasypeme.Nejlépe vzít do dlaně a pohazovat jako když se krmí slepice (to jste myslím již všichni mnohokrát viděli). Je třeba postupovat tak aby sme si nenatřeli,příliš velký kus a pak ho nemuseli loupat,sádra totiž poměrně rychle tuhne. Pokud se to stane,klidně natřete jestě jednu vrstvu,není problém v tom že by se sádra loupala,problém je pouze ten že toto místo bude déle schnout.
V další fázi necháme dobře vyschnout,přiděláme elektrorozvod,vysypeme spodek terária a můžeme vypustit naše svěřence do nového obydlí.
Předpokládám že princip je všem jasný, a že bude ku prospěchu vám,kteří máte zájem si terárium postavit doma sami.

Další návody a poznatky budu samozřejmě přidávat...........


 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně