Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Krmná zvířata

Krmná zvířata – kořist

 

Řada terarijních živočichů se živí jinými živočichy neboli kořistí. Zvířata zakoupená v obchodech jako cvrčci,kobylky,ovocné mušky a hlodavci,jsou často vyhublá a nemají často velkou výživnou hodnotu. Zlepšit ji můžete,když budete zvířata několik dnů krmit,například banány pro octomilky nebo rybami a ovocem pro cvrčky,či psími granulemi pro hlodavce.

Já to tak praktikuji již velmi dlouho. Pokud nemám z vlastních odchovů dost krmných zvířat,kupuji kořist alespoň týden předem a celý ten týden je vydatně krmím.Nikdy koupená zvířata ovšem nedávám do svých odchovů,vždy je držím odděleně.

 
Je ovšem vždy lepší a mnohem levnější si krmná zvířata pěstovat sami.

 
Malá krmná zvířata,která vám utečou,můžete chytit pomocí vysavače na jehož trubici navlečete chodidlo punčochy nebo ponožku jako filtr a můžete je poté vrátit do terária.
Vlhko a špína,v níž krmná zvířata často žijí,přitahují roztoče. Můžete se jich však zbavit,pokud do klece nebo terária přidáte trochu sušeného pelyňku Artemisia absinthium který je k dostání v lékárně.
Hmyz obsahuje vápník a fosfor v poměru zhruba 1:3 až 1:15. U mnoha terarijních zvířat je třeba tento poměr upravit na zhruba 2:1. Vše najdete v sekci „Vitaminy a mineraly“.

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně