Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Lacertidae

Zákonná ochrana a řada druhů chráněna CITES I a II.. Tato čeleď zahrnuje 20-25 rodů a více než 200 druhů. Jedná se o typicky malé až střední ještěry.


http://usuarios2.arsystel.com/fauna/originales/reptiles/lagartija_iberica.jpg

Vzhled :
Štíhlé tělo je téměř vždy kratší než ocas.Tělo je pokryto hřebenovitými,plochými nebo boulovitými šupinami. Hlava je kryta velkými kostěnými destičkami. Nemají hřbetní hřeben ani krční lalok. Jsou to denní živočichové,kteří se rádi vyhřívají na slunci a umějí skvěle šplhat. Nejznámějšími rody jsou Lacerta (Evropa,severní Afrika,západní Asie),Padarcis (Evropa),Takydromus (jihovýchodní Asie).

Rozšíření :
Ještěrkovití obývají řadu suchých biotopů v mírném a subtropickém pásmu Evropy,Afriky a Asie. Některé druhy žijí dokonce za polárním kruhem. Agresivnější samci i samice si vytvářejí poměrně malá teritoria,která však fanaticky brání.

Základní podmínky chovu :
Potřebujete stepní terárium,které je nejméně desetkrát delší než délka hlavy a trupu ještěrek. Na dno dejte písek nebo písčitou půdu. Pomocí kamenů vybudujte množství úkrytů.
Udržujte denní teplotu 23-28 stupňů,pod lampami až 35 stupňů,v noci 15-20 stupňů. Lampy by měli svítit po stejnou dobu úseku dne jako slunce.
Evropské a severoafrické druhy můžete po celý rok chovat ve venkovním teráriu.Do země však musíte zakopat sud 1 m hluboký sud,naplněný lávovými kamínky a listím. Sud chrání ještěrky během zimního spánku před zimou a mrazem.

 

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně