Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Corytophanidae

Tato středomořská čeleď má tři rody,které bývají různým způsobem řazeni k leguánům.Typickými znaky jsou štíhlé tělo s dlouhým ocasem,dlouhé prsty a přilba na hlavě.

                 Obrázek “http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/33/Stirnlappenbasilisk3cele4.jpg/300px-Stirnlappenbasilisk3cele4.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Baziliškové mají podivuhodnou schopnost běhat po vodě,která jim v několika jazycích vysloužila název „Ježíšova ještěrka“

Vzhled :
Baziliškové mají po stranách zploštělé tělo a žijí na stromech. Samec má větší přilbu na hlavě,hřbetní a ocasní hřeben. Mezi prsty mají blánu,která jim umožňuje běhat po vodní hladině a plavat. Trup tvoří jen třetinu celkové délky těla.

Rozšíření :
Deštné pralesy od jižního Mexika až po sever Jižní Ameriky,často poblíž vody.

Základní podmínky chovu :
Pro tyto aktivní ještěry vytvořte tropické pralesní terárium velikosti minimálně 150x60x180 cm pro tři jedince. Vybudujte množství míst ke šplhání a jeden roh hustě osázejte a možno i umělými rostlinami. Na dno dejte rašelinu, listovku nebo bukovou kůru. přidejte velkou nádobu s vodou aby se mohli koupat. je potřeba vodu hodně často měnit,baziliškové se totiž s oblibou vyprazdňují do vody. Teplotu udržujte mezi 27-32 stupni přes den a v noci snižte na 20 stupňů. Vlhkost udržujte na úrovni 70-90%.

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně