Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Cordylidae

Do této jihoafrické čeledi patří deset rodů a asi 50 druhů. Většina z nich má velké hranaté šupiny,pokrývající tělo v pravidelných intervalech.

http://www.abdn.ac.uk/~nhi708/classify/animalia/chordata/reptilia/squamata/girdle.jpg

Vzhled :
Do podčeledi ještěrkovců Gerrhosaurinae patří rody Gerrhosaurus a Zonosaurus.
Pod kůží mají kostěné destičky,díky nimž jsou velmi pevně stavění. mezi hřbetem a břichem mají kožní záhyby,které jim umožní roztahovat tělo při dýchání,březosti nebo p jídle. Hlava je nevýrazná a splývá s tělem. Ocas je poměrně křehký. Šupiny obvykle vytvářejí hřeben od hlavy až k ocasu. Druhy této podčeledi kladou vejce.
Nejznámějším rodem podčeledi Cordylinae je kruhochvost Cordylus CITES II a Platysaurus. Mají jasně oddělenou hlavu,masivní ocas a žádné kožní záhyby. Šupiny jsou často ostnité nebo tvoří hřeben. Téměř všechny druhy,zvláště rodu Cordylus jsou vejcoživorodé.

Rozšíření :
Rovinaté oblasti východní a jihovýchodní afriky.

Základní podmínky chovu :
Pro dav až tři jedince vytvořte stepní terárium o minimálních rozměrech 120x40x40cm. Na dno dejte těmto hrabavým ještěrům nejméně 10 cm vysokou vrstvu písku.Z kamenů udělejte úkryty a udržujte teplotu mezi 28-35 stupni,pod lampami klidně až 45 stupňů. V noci nechte teplotu klesnout na 20 stupňů. Dejte jim misku s vodou do které si mohou celí vlézt. Jednou až dvakrát týdně  postřikujte ,aby se ještěři napili rozprašované vody.

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně