Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Čeleď Agamidae

Mezi Agamovité patří přibližně 300 druhů ve 30 rodech,které se běžně chovají v teráriích.Někdy jsou agamovití považováni za podčeleď Agaminae v rámci čeledi Chameleontidae. Řada agamovitých na první pohled připomíná některé leguány. Agamy však mají zuby přirostlé k čelistem shora (akrodontní zuby),kdežto leguáni z vnitřní strany (pleurodontní zuby).


Photograph:Flying lizard (Draco volans).

Vzhled :

Agamovití se vyznačují velkou trojúhelníkovou hlavou s tupým nosem.Řada druhů má silná těla a nohy mohou být i velmi dlouhé. Ocas je stejně dlouhý nebo delší než tělo.

Agamy mají často na hřbetě kožnatý hřeben . Podobný mívají i na ocase,bradě nebo jiných částech těla.Oční víčka a ušní blána jsou dobře viditelné a ušní otvor je velký. Agamy se zploštělými boky žijí většinou na stromech. Řada druhů je schopna barvoměny. Agamy brání své teritorium kýváním hlavou,kolébáním se na předních nohách,nebo mrskáním ocasem. Ocas se jim neodlamuje. Agamy jsou denní živočichové a mají velmi dobrý zrak.

 Rozšíření :

Afrika kromě Madagaskaru,Asie,Austrálie. Jeden druh (Agama stellio) žije omezeně v jižní Evropě. Obývají hlavně suché oblasti.


                           Obrázek “http://www.paros.de/Bilder/Fauna/Reptilien/Echsen/hardun1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

                                 

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně