Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Hadi obecně

Pojednání o hadech..........Hadi byli odpradávna  obestřeni tajemstvím.
Jak se dokážou tak rychle pohybovat,když nemají žádné nohy? Jak dokážou zabít kořist jediným kousnutím,rychlejším než mrknutí oka? A jak mohou vcelku pohltit kořist,která bývá i několikrát větší než jejich tlama? A další a další otázky z říše tajemna. Není proto divu,že se kolem těchto úžasných tvorů zrodila celá řada mýtů a pověr.
Lidé se hadů bojí a zároveň je obdivují.Jsou to predátoři stejně jako orli,žraloci,tygři a pod. a i když je pro jejich tajemnost a přizpůsobivost,můžeme v hloubi duše obdivovat,dobře víme že někteří jsou velmi nebezpeční.
Pro hady samé je to nešťastná kombinace,lidé je ze strachu a neznalosti zabíjejí,kykoliv je spatří.
Skutečné nebezpečí pro člověka ve skutečnosti představuje jen velmi malý počet druhů a počet těch,kteří ho mohou opravdu zabít je ještě menší.
V životě hadů lze najít mnoho zajímavostí - jejich tvary,chování,obrana,životní prostředí,způsoby přijímání potravy a rozmnožování.
To jsou hlavní témata,kterými se budu v této rubrice zabývat a pokud to bude možné a mé znalosti to dovolí,nebudu hady jen popisovat ale uvedu i důvody proč se jejich vývoj ubíral právě k té či oné podobě.   

http://www.wallpaperbase.com/wallpapers/animals/snakes/snake_3.jpg

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně