Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Gekon obrovský

Gekon obrovský – Gekko gecko
 

Tento oblíbený ještěr má silný,pevný skus.Gekon obrovský už od narození v ohrožení otvírá tlamu a křičí. Starší jedinci koušou,pokud se nebezpečí přiblíží. Gekoni obrovští jsou tímto chováním proslulí. Přenášejte je proto pouze v krajní nutnosti a vždycky noste rukavice,protože mají silný skus který nepovolí.


Obrázek “http://www.developpement-durable-lavenir.com/images/Photos/Animaux/Tokay_Gecko-400.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Vzhled :
Tento gekon měří až 35 cm,má ocelově modrou až šedou barvu s oranžovými a růžovými skvrnami. Čas od času vydává charakteristický hlasitý křik.

 

Rozšíření :
Pochází z jihovýchodní Asie,rozšířil se však do dalších tropických oblastí. Gekon obrovský žije v budovách a v lesích. Přes den se schovává v děrách a prasklinách

 

Základní podmínky chovu :
Pro párek gekonů potřebujete vysoké terárium,rozměrů minimálně 50x50x100 cm. Samečci bývají vzájemně agresivní.Gekoni musí mít dostatek míst ke šplhání a také například bambu-sovou větvičku nebo trubku o průměru 5 cm,kde by se mohli schovat. Vlhkost musí být 55-70% ,teplota 25-35 stupňů,v noci 20 stupňů. Tito noční živočichové se vyhřívají na slunci. na zadní stěnu terária dejte výhřevnou rohožku. Gekoni mají často volný pohyb po domě nebo místnosti s terárii,nemají tak ale dostatek potravy.

 

Krmení :
Různé druhy hmyzu a malé myši. Každý večer postřikujte vodou,protože gekon obrovský jen zřídka kdy pije z misky.

 

Kladení vajec :
Dobře živená samice klade vejce asi pětkrát do roka. Vejce jsou asi 2,1 cm velká a samice je lepí po celém teráriu. Mláďata se líhnou při teplotě 28-30 stupňů, po 2-6 měsících. Mláďata jsou černobíle pruhovaná,trup měří 5 cm a ocas 4 cm.

 

Odchov mláďat :
Chov není náročný,mláďata dospívají asi po 12 měsících.

 

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně