Teraristika a korálovky Snake-Lampropeltis

Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně

Agama osadní

Agama osadní - Agama agama


 http://www.batraciens-reptiles.com/agamaM.jpg


Tato Agama je krásná a poměrně levná,vyžaduje však poměrně velké množství prostoru a jen zřídka se ji podaří rozmnožit.

Vzhled :
Sameček připravený k páření je modrý s oranžovou hlavou a oranžovými nebo bílými pruhy na ocase. Samičky jsou hnědé,s několika žlutými nebo oranžovými skvrnami. Tito ještěři měří asi 30-40 cm,jsou velmi aktivní a mají řadu poddruhů a barevných variant.

 
Rozšíření :
Agama osadní se hojně vyskytuje v suchých oblastech střední a jižní Afriky,zejména kolem lidských obydlí. Žije na zemi a na zdech a soustřeďuje se v koloniích tvořených jedním dominantním samcem,několika samicemi a  jejich mláďaty.

 
Základní podmínky chovu :
Jednoho samečka a několik samiček dejte do velkého a suchého terária s velkou podlahou nejméně 200x60 cm.. Na zadní stěně vytvořte místo ke šplhání. Tito zpočátku plaší živočichové potřebují spoustu úkrytů. Udržujte teplotu 25-30 stupňů,pod světlem lamp až 45 stupňů. Osvětlujte také ultrafialovým světlem.

 
Krmení :
Tito rychlí lovci chytají hlavně hmyz. Občas je krmte trochou ovoce. Dvakrát až třikrát týdně je postřikujte a dejte jim malou nádobu s vodou.

 
Určení pohlaví :
Sameček má pestřejší zbarvení,větší anální póry,větší tělo a masivnější hlavu.

 
Rozmnožování :
Tento druh se v zajetí množí jen vzácně. Nezbytnými předpoklady jsou ultrafialové záření,dobré ubytování a střídání suchých a vlhkých ročních období.
Tito ještěři kladou 3-8 vajec.


http://www.biolib.cz/IMG/GAL/17658.jpg

 
Korálovky,Lampropeltis mexicana,Lampropeltis Pyromelana,teraristika,vlastní odchov,terária,líhně